Vintage Tulum Modası

Moda günden güne değişse de bazı değerler yıllar sonra yine geri dönerek, hoş retro hareketleri sayesinde tekrar insan hayatında vücut bulabiliyor. Tıpkı vintage tulum modası gibi… Tulumlar da bu günlerde birbirinden farklı tarz, kesim ve modelde karşımıza çıkarken en güzelleri de kısa paçalı ve retro kesimlere sahip olan tulum modelleri. Bildiğiniz üzere tulumlar,  90 lı yıllarda trend topik olmuşken bundan 3 – 4 yıl önce yani 2010 ve 11 sezonlarında tekrar gün yüzüne çıkmıştı. Özellikle yaz aylarında günlük ve gece abiye tulum modelleri şekliyle kıyafetler arasına serpiştirilerek çeşni olan tulumlar bu sene vintage esintileriyle karşılıyor bizleri.

Işıltılı Tulum Modelleri

Örneğin bundan seneler önce yani 90 yıllarda tulumlar daha dar paçalı ve karmaşık paça boylarına sahipken, 2010 2012 tulum modası alabildiğine geniş ve bol salaş formatlı paça boylarına sahip. Yine yere değen ve topuklu ayakkabılarımızı bile yere sıfır biçimde örten bu tulumlar,  kısa boylu bayanların topuklu ayakkabı giyerek boylarını oldukça uzun gösterebilen cinslerdendir. Oysa ki bu yaz moda olan tulum modelleri tam bir nostalji çağı yaşatıyor bizlere. Örneğin önde köşeden kruvaze kuşaklarla bağlanan,  çiçekli ya da çizgili crop top (kısa paçalı) tulumlar,  bunlara en güzel örneklerden.

Çizgili Tulum Modeli

Bu tarz tulumları başınıza bir fular ya da bandana bağlayarak ve bu bandanayı başınızın köşe kısmında  volümleyip –  toparlayıp kullanabilirsiniz. Birde kedigözlüklerinden taktığınızda, tıpkı 50 li yıllarının moda dergilerinden fırlayıp aramıza gelmişçesine bir hava yaratabilirsiniz. Böyle bir kombin yaptığınızda elbette ki ayaklarınıza yazlık Oxford ayakkabılar oldukça uygun olacak ama isterseniz de  spor ayakkabıyla dahi kombinleyebilirsiniz. Bu arada unutmadan puantiyeli vintage tulumlarda   sizleri  nostaljik bir havaya sokarken çok ta stil gösterecek.

Yazar Hakkında

Makyaj Günlüğü

Merhaba, ben makyajgunlugu.com'un yöneticisi Zehra. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız.

Yorum Yap