Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını şöyle verebiliriz.

Nemlendirici sürülür ,cildin emmesi beklenir daha sonra makyaj bazı (pirimer baz ) sürülür ,fondoten ve pudrayla cilt rengi homoşen eşit bir renk tonuna gelmiş olur.Kaşlar tam siyah olmayan kahveye yakın bir kaş kalemiyle ya da kaş rengine yakın bir kaş kalemiyle kaş üzerinden hafifce geçilir ve kaş şekli belirginleştirilir.

makyaj-yapmak

Göze far nasıl sürülür

Fondoten veya pudrayla gözkapağı rengi her yerinde eşitlenmiş se makyaj daha iyi olur.Tenimize uygun kıyafetimize uygun renk seçilerek başlanır. Üç şekilde far sürebiliriz bir fırça veya minik sünger tamponla ya göz kapağının tamamına veya orta gözkapağı üzerine ya da hemen kirpik üzerine far sürebiliriz. iki renkte uygulamak mümkündür ancak bunu yaparken toz far kullanmakta fayda vardır.Toz far daha rahat karışır uygulaması krem farlara göre daha kolaydır.

far-surmek

Göz kalemi nasıl sürülür

Herkes çok düzgün çizgiler çizemeyebilir . şimdi çok kolay olarak gözkalemi sürmeyi tarif edeceğiz. Göz kalemini gözümüzün yani hemen kirpik üstüne sürelim . bozuk sürdüm diye endişelenmeyin bir fırça yardımıyla bu dağınık olan gözkalemi çizgilerini dağıtıp yumuşak bir geçişle buğulu ve manalı bakışlar yakalayabilirsiniz.

goz-kalemi-markasi

Eyeliner nasıl sürülmeli

Eyeliner süremiyorum demeyin sizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.gözleriniz mümkün olduğu kadar aşağı baksın elinizle göz kapagınızı gerdirin ve kpriklerinizin tam dibine değdini hissederek kiprillerin parelelinde incecik fırca ucunu az miktar da ve eşit basınç uygulayarak çekin.Kirpik bitiminde fırçayı kaldırın. Gözünüzü tam açmadan yarı kaldırarak aynadan kontrollü olarak gerekirse fırçanın ucunu noktasal değdirerek yukarı doğru eyeliner çizgi bitişini yapabilirsiniz. Çabuk kurur kuruduktan sonra gözünüzü tamamen açabilirsiniz.
Eyeliner kullanımı halk ağzı ile aylaynır yüz yapısı göz şekli uygunsa kıyafete, tarza, düğüne ,davete göre sürülmeye karar verilmeli

 

eyeliner

Kirpikler

Kıvrık değilse kıvrılmalı,ve kirpiklere rimel sürülerek rimelle göz makyajı tamamlanmış olur.Eğer koyu bir makyaj yapıyorsak veya sade ama kirpiklerle gözleri önplana çıkaracaksak bir kaç kat rimel sürülmeli. Günlük sade bir makyaj yapıyorsak bir defa rimel sürülmeli.

Allık nasıl sürülür 

Yüzümüzün şekline göre nasıl süreceğimize karar vermeliyiz.Her yüz şekline göre allık kullanımı farklılık gösterir.Yüzünüz oval ise elmacık kemiklerinin üzerine uygulama yapılabilinir.
Yüzünüz uzun ise elmacık kemiklerinin üzerinden başlayarak kulağa doğru yatay sürülmelidir.
Yüzünüz yuvarlak ise elmacık kemiğinin altına sürülür azmiktarda yukarıya doğru hafifce yaymalı. Eğer köşeli bir yüze sahipseniz allığı elmacık kemiklerinin üzerinden başlayıp şakaklara doğru çekmek gerekir.

allik-nereden

Ruj nasıl sürülür

Ruj genellikle fırça ile sürülür. Daha ince ve daha doğal gözüken dudaklar için fırça tercih edilmeli .
ama direk ruju dudağa sürmeninde biir sakıncası yoktur. İlk önce dudak kalemiyle kontür atılarak ruj uygulamak daha güzel sonuç verecektir.

ruj-markalari